Новини


Фізична культура — пріоритет дітей з особливими потребами

5

Жов
2017

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», Указу Президента України «Про заходи фізкультурно-оздоровчої діяльності стосовно дітей та молоді з вадами розумового розвитку, підтримки руху Спеціальної олімпіади в Україні» 5 жовтня 2017 року у м. Луцьку на спортивній арені Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ХІІІ Спартакіада Волині серед спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів з легкої атлетики.

У заході взяло участь понад 100 школярів з особливими потребами.

Організатори: Волинське обласне відділення КФВС МОН України, відділення НОК України у Волинській області за підтримки управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

На урочисте відкриття змагань, аби підтримати спортивний дух учасників спартакіади, завітали: заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Ангеліна Корець, начальник обласного відділення КФВС МОН України, член виконкому відділення НОК України у Волинській області Олександр Манахін, майстер спорту міжнародного класу, суддя національної категорії, доцент кафедри «Здоров’я людини та фізична реабілітація» Академії рекреаційних технологій і права Володимир Дручик, викладач Академії рекреаційних технологій і права, суддя Національної категорії Олександр Хриплюк.

Цікава та різноманітна програма змагань дала можливість визначити рівень розвитку фізичних якостей школярів, зокрема: швидкість, сила ніг, витривалість, спритність, гнучкість. Слід відзначити, що всі учасники спартакіади продемонстрували високий і достатній рівень підготовленості. Завершився захід цікавою естафетою 8х50 м (4 юн.+4 дів.).

За підсумками змагань у загальнокомандному заліку перемогу здобули учні Заболоттівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (директор Тетяна Арендарук), друге і третє місця вибороли школярі Головненської та Затурцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» (директори – Наталія Сушик та Лариса Лопухович), наступні місця посіли команди Липлянської, Іваничівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та Рожищенського навчально-реабілітаційного центру.

Переможців і призерів ХІІІ Спартакіади нагороджено дипломами обласного відділення КФВС МОН України, а всі учасники змагань отримали цінні подарунки та призи.