Новини


Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

5

Лют
2018

З метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Конкурс проходить як щорічний загальнонаціональний і міжнародний захід, спрямований на підвищення рівня знань учнів та студентів з української мови і літератури, рідних мов і літератур, забезпечення їх усебічного розвитку.

На Волині, як і в інших областях, у жовтні 2017 року відбулися І та ІІ етапи VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Третій (обласний) етап конкурсу відбувся 11 листопада 2017 року на базі Луцького вищого  професійно училище будівництва та архітектури.

У конкурсі взяло участь 148 учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, 15 учнів закладів професійно-технічної та 28 студентів закладів вищої освіти Волинської області.

Учасники продемонстрували глибоке знання життя і творчості Т. Шевченка, вміння аналізувати і переосмислювати роль ідей Кобзаря для розбудови нашої держави та відстоювання її незалежності.

Журі конкурсу на чолі з Ніною Петрівною Литвинюк (Горик), членом Волинської організації Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, Заслуженим учителем України, а також Ольгою Василівною Яблонською, доцентом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, визначило переможців, а дипломанти І та ІІ ступенів виборюють перемогу на фінальному етапі конкурсу.

   

Урочистості з нагоди проведення фінального етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулися 3 лютого цього року на базі Княгининівської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» Волинської обласної ради.

  

У фінальному етапі конкурсу взяло участь 30 учасників – переможці обласного конкурсу: 20 учнів закладів загальної середньої освіти, 9 студентів закладів вищої освіти та 1 учениця закладу професійно-технічної освіти. Учасникам фінального етапу вручено дипломи та цінні призи (книги від спонсорів: видавництв «Аксіома», «Твердиня», виробничої фірми «Кадар»), а наставникам (учителям та викладачам) – грамоти управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

  

Творчі роботи учасників фінального етапу конкурсу відправлено на перевірку в Інститут модернізації змісту освіти (м. Київ). Переможці, які набрали найбільшу кількість балів (відповідно до підсумкових протоколів), рекомендуються Міністерством освіти і науки України для призначення стипендій Президента України (всього 39 стипендій).