Новини


На Волині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

27

Лис
2017

У місті Луцьку відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на тему «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

Нараду проведено в рамках реформування системи освіти, старт якій дав Закон України «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України від 5 вересня 2017 року.

До складу робочої групи Комітету увійшли народні депутати України: Співаковський О.В. – перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Кириленко І.Г. – заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, члени Комітету – Констанкевич І.М., Кремінь Т.Д., Литвин В.М.  Також в роботі взяв участь перший заступник Міністра освіти і науки України Ковтунець В.В. та представники Національної академії педагогічних наук України.

В рамках Програми засідання члени Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти відвідали Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр, Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, зустрілися з керівниками навчальних закладів та оглянули матеріально-технічну базу установ.

Засідання Комітету відбулося на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за участю голови Волинської облдержадміністрації Гунчика В.П., голови Волинської обласної ради Палиці І.П., заступників голів Волинської облдержадміністрації та облради, депутатів обласної ради, керівників та працівників закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, коледжів, закладів професійної, середньої, дошкільної, позашкільної освіти, голів та заступників голів об’єднаних територіальних громад, начальників управлінь, відділів освіти, а також представників Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Волинського обласного центру зайнятості, департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації та ін.

Учасниками розглянуто наступні питання:

1. Проблеми та пропозиції щодо імплементації законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про вищу освіту».

2. Недоліки, протиріччя законодавства України щодо визначення повноважень місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в галузі освіти.

3. Роль і місце освітньої галузі у забезпеченні збалансованого соціального і економічного розвитку області.

4. Забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Реалізація державної політики в галузі освіти (стан управління, рівень забезпеченості педагогічними кадрами, науково-методичне, інформаційне забезпечення, бюджет освіти тощо).

З доповіддю виступила начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Плахотна Л.В.

В обговоренні зазначених питань взяв участь ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Коцан І.Я., директор Луцького педагогічного коледжу Бойчук П.М., голова Волинського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Грановський В.Г. та ін.

Комітетом відзначено, що органи виконавчої  влади, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування Волинської області з відповідальністю ставляться до реалізації державної політики у сфері освіти. Це підтверджується тим, що в області діє Регіональна комплексна програма розвитку освіти на 2014-2017 роки, яку Волинська обласна рада шостого скликання затвердила своїм рішенням від 26.09.2014 за №30/19. Провівши аналіз виконання цієї Програми, обласною адміністрацією розроблено та подано на розгляд до Волинської обласної ради новий проект програми розвитку освіти на 2018-2022 роки.

За результатами роботи засідання підведено підсумки та прийнято проект рішення. Відповідно до затвердженого проекту з метою пришвидшення впровадження нового Закону України «Про освіту» для Верховної Ради України, Комітету з питань науки і освіти, Кабінету Міністрів України, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, Міністерства освіти і науки України визначено відповідні пріоритетні завдання.

Рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у найближчі терміни буде розміщено на офіційному сайті Комітету (http://kno.rada.gov.ua).