Новини


На Волині відбувся спортивно-патріотичний Фестиваль учнівської молоді

11

Чер
2018

Понад 500 дітей зі всієї області – команди-переможці районних та міських змагань взяли участь в ХІІІ обласному Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині, що відбувся 5-10 червня 2018 року на базі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Сонячний» с. Гаразджа Луцького району.

Наймасштабніший спортивно-патріотичний Фестиваль для дітей з перебуванням в польових умовах організовано Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій за сприяння управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Товариства сприяння обороні України, Волинського обласного військового комісаріату, військової частини 1141 Національної гвардії України, Волинського відділення комітету з фізичного виховання і спорту МОН України, Волинського осередку козацтва України.

У рамках Фестивалю проведено обласні змагання дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт».

На урочистому відкритті під супровід оркестру Національної гвардії та залп гармат підняли державний прапор України, після чого учасники вшанували пам'ять героїв, які полягли за незалежність України.

На Фестиваль завітали почесні гості: заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук, начальник відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації Олександр Хомич, заступник комісара Волинського обласного військового комісаріату, підполковник Збройних Сил України Ігор Підлісний, отаман Волинського козацького стрілецького братства Володимир Перчук, голова Волинського обласного товариства сприяння обороні України Анатолій Долінський, заступник командира військової частини 1141 Національної гвардії України Андрій Сало, директор Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки Ігор Пасюк, представники громадських організацій.

В рамках заходу організовано виставки, що діяли на території табору – музейна експозиція «Народна війна» та виставка зразків зброї. Волинським обласним комісаріатом та громадським формуванням «БУГ» для дітей проведено майстер-класи з військової підготовки.

Кожного дня діти з великим азартом та бойовим духом змагалися за першість в різноманітних спортивних та туристських змаганнях, військових іграх, історико-краєзнавчих та інтелектуальних конкурсах.

Випробування у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») складалися з 10 видів: стройової підготовки «Впоряд», змагань на «Туристсько-спортивній смузі перешкод», стрільби,  військово-спортивних та інтелектуально-творчих ігор «Пластун», «Відун», «Рятівник», «Теренова гра», перетягування линви  та  конкурсів-таборування,  звітів  виконання завдань «Добре діло».

У загальному підсумку переможцями обласного етапу гри став рій «Молода січ» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Гірка Полонка Луцького району, друге місце виборола команда ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Раків Ліс Камінь-Каширського району і замкнули трійку лідерів серед двадцяти команд рій «Безстрашні» Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів "Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки".

Змагання фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт» включали в себе 6 залікових видів: спортивну естафету, перетягування канату, змагання з «човникового бігу», стрибків у довжину, стрибків через скакалку, конкурсу знавців історії України та спортивних досягнень, а також 2-х додаткових видів – орієнтування на місцевості «Козацькими стежками» і презентації команди.

За результатами всіх випробувань статус найсильніших другий рік поспіль демонструють школярі Підгайцівського навчально-виховного комплексу Луцького району, друге місце в турнірній таблиці посіли учні ліцею № 1 імені Є. Шабліовського м. Каменя-Каширського, третіми стали школярі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Мерва Горохівського району.

З кожним роком йде позитивна динаміка щодо участі школярів у цих змаганнях, що мають велике значення у військово-патріотичному вихованні молоді. Діти  згуртовуються, проймаються духом патріотизму, національної свідомості, мають можливість загартуватись, випробовувати себе та побачити щось нове і корисне.