Новини


На Волині відбувся Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості з нагоди 100-річчя позашкільної освіти України

18

Тра
2018

Понад дві тисячі дітей, педагогів зі всієї України, гостей з Білорусі взяли участь у масштабному Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості, присвяченому 100-річчю позашкільної освіти України, що проходив 16-18 травня у місті Луцьку.

Волинь має вагомі здобутки у розвитку позашкільної освіти, а вихованці різноманітних гуртків та секцій є переможцями та призерами Міжнародних та Всеукраїнських змагань, конкурсів, фестивалів, наукових проектів та розробок. Саме тому 100-річний ювілей дитячої творчості та спортивної майстерності відбувся на Волині.

  

Розпочався фестиваль танцювальним патріотичним флешмобом школярів на Театральному майдані міста Луцька та продовжився урочистим відкриттям в приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

Учасників та гостей свята привітав голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко та заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк. Вони побажали всім представникам  закладів позашкільної освіти України міцного здоров’я, натхнення в улюбленій справі та незабутніх вражень від Волині.

– Щиро вірю в те, що позашкільна освіта має майбутнє, адже створити людину, багату духовно та морально, можуть лише ті люди, яким під силу віднайти Божу іскру, що має кожна дитина, розвинути її та вдосконалити, – зазначив у виступі Олександр Ілліч Савченко.

  

На фестиваль завітали почесні гості: директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько.

Щирі вітання Міністра освіти і науки України  Лілії Гриневич з нагоди відзначення 100-річчя позашкільної освіти України озвучила начальник відділу позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Алла Середницька та вручила державні і відомчі нагороди кращим педагогам-позашкільникам України.

Святкування продовжилося гала-концертом кращих дитячих колективів «Дивосвіт дитячих талантів». З напрямками роботи та досягненнями талановитих дітей, переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів, учасники фестивалю ознайомитися під час огляду експозони «Позашкілля України».

  

Впродовж трьох днів тривало справжнє свято пісні і танцю, змагань та конкурсів, презентацій наукових проектів та технічних досягнень.

У Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки учасники фестивалю здійснили подорож «містечками» Волинського позашкілля: «Містечко майстрів» Центру естетичного виховання, «Туристське містечко» Центру туризму, спорту та екскурсій, «Містечко природи» Еколого-натуралістичного центру, «Містечко науки» Малої академії наук та «Містечко техніки» Центру науково-технічної творчості.  Гості та всі присутні взяли участь у різноманітних краєзнавчих квестах, майстер-класах з декоративно-ужиткового, музичного та хореографічного мистецтв, бойового мистецтва та військової підготовки, конкурсах-оглядах науково-експериментальних розробок та технічних моделей.

  

Слова вдячності педагогам-позашкільникам, які виховують талановиту молодь, висловила заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець. Також чимало відомчих нагород отримали волинські освітяни до свята – подяки та грамоти Міністерства освіти і науки України, а також відомчі відзнаки «Відмінник освіти України» вручила начальник відділу позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Алла Середницька директору Волинського Державного Центру естетичного виховання Оксані Дідик та методисту Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Ользі Яцюк, нагрудний знак «Василь Сухомлинський» отримала завідувач методичним відділом Малої академії наук Лариса Мазурик, а нагрудний знак Національної академії педагогічних наук України «Костянтин Ушинський» вручено директору Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентині Остапчук.

  

Однією з важливих подій стало проведення першого Всеукраїнського молодіжного хакатону «X REALITY HACK 2018», який показав шлях дитини від першого гуртка до наукового дослідження. Понад 40 учасників з різних областей України, об'єднавшись в команди, працювали над покращенням своїх наукових проектів. Хакатон став для юних науковців майданчиком розвитку та модернізації власних проектів, дав змогу продемонструвати їх практичне втілення.

  

В рамках програми заходу делегати з України здійснили екскурсії визначними місцями області «Волинь синьоока – багата і щедра!»: до музею Волинської ікони, краєзнавчого музею, Регіонального музею військової техніки, Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру. Окрім цього, на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки  за участю начальників/заступників начальників, головних спеціалістів управлінь (департаментів) освіти, керівників ОТГ, директорів державних та обласних закладів позашкільної освіти України відбулася дискусійна панель «Громада і позашкільна освіта: співпраця для забезпечення якості освіти».

  

Незабутні враження та гарний настій отримали учасники святкового дійства, відвідавши історико-культурний заповідник «Старий Луцьк» та побувавши на «Лицарському турнірі» у Замку Любарта.