Новини


На Волині відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Патріотизм та національна свідомість — ознака сучасної учнівської молоді»

12

Жов
2017

З 10 по 12 жовтня 2017 року Волинським державним центром естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів за підтримки управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації  проведено Всеукраїнський семінар-практикум директорів державних позашкільних навчальних закладів «Патріотизм та національна свідомість – ознака сучасної учнівської молоді».

На захід прибуло 11 учасників з 8 областей України, а також директори позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів  Волинської області.

Із піснею та короваєм гостей зустріли вихованці комунального позашкільного навчального закладу «Ковельський Палац учнівської молоді імені І. Франка».

З вітальним словом до учасників семінару звернулася заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Євтихіївна Мишковець та  заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Тетяна Іванівна Соломіна.

Директор Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Оксана Олександрівна Дідик презентувала роботу закладу «Створюємо позитивний імідж – працюємо на ситуацію успіху» та виставкові матеріали осередку національно-патріотичного виховання «Маленькі патріоти» – «Наша творчість тобі, Україно!».

Учасники познайомилися з виставкою осередку національно-патріотичного виховання «Маленькі патріоти», а також роботою виїзного мобільного офісу «Діти за мир, за єдину Україну», як інноваційною моделлю реалізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Гарним музичним подарунком для учасників семінару став виступ народного аматорського колективу профспілок України, ансамблю педагогів «Сузір’я» Палацу учнівської молоді м. Луцька.

Роботу семінару-практикуму було продовжено у Луцькому вищому професійному училищі будівництва та архітектури. Заступник директора з виховної роботи Місюра В.В. презентував заклад, а також музей дипломних робіт. З цікавими та змістовними формами роботи з питань виховання громадянина-патріота у професійно-технічному навчальному закладі учасників семінару познайомила директор ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» Приступа В.І.

Про організацію роботи з національно-патріотичного виховання у Колківському вищому професійному училищі розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи закладу Садовська Г.К.

Перед учасниками семінару виступили представники об’єднаної спілки учасників АТО Волині, які розповіли про співпрацю з Волинським державним центром естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Парфенюк З.І. презентувала Книгу пам’яті та подвигу випускників професійно-технічних навчальних закладів Волині. Всі учасники семінару вшанували  пам'ять про героїв хвилиною мовчання. Заслужений вчитель України Романюк О.В. подарував пісню «Там, в далекім краю» в перекладі Місюри В.В., заступника директора з виховної роботи Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури.

На завершення першого дня семінару відбувся вечір знайомств «Хлібом-сіллю найдорожчих гостей ми вітаємо», під час якого з розважальною програмою виступив народний аматорський фольклорний гурт «Чачка».

Продовженням семінару-практикуму став Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс пісні і танцю національних меншин «Україна – мій дім», у якому взяли участь понад 280 учасників з 7 областей України.

Для учасників заходу організовано екскурсію у музей Волинської ікони.

У військовій частині 11/41 Національної гвардії України пройшла акція «Дитячий оберіг для воїна», під час якої відбулось освячення та передача солдатам Ікони Покрови Божої Матері, написаної вихованцями осередку національно-патріотичного виховання «Маленькі патріоти» ВДЦЕВ під керівництвом Шевченка В.Ю. Вихованці вокальної студії подарували музичне вітання «Вам, захисники, тепло наших сердець і любов!».  

Наступним етапом семінару став візит до Торчинського професійного ліцею. З роботою закладу учасників познайомив директор Вознюк О.С. Заступник директора з навчально-виховної роботи Усова В.З. разом з учнями ліцею продемонстрували роботу в рамках проектної методики, співпраці з громадськими організаціями з питань національно-патріотичного виховання.  

Цікавою для усіх присутніх стала екскурсія до Торчинського історичного музею  імені Г.О. Гуртового.

Наступного дня гості побували на оглядовій екскурсії «старим» містом Луцьком та у державному історико-культурному заповіднику «Замок Любарта».

На завершення семінару відбувся круглий стіл «Ви запитуєте – ми відповідаємо. Разом знаходимо істину» за участю заступника начальника управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Тетяни Соломіної та головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Оксани Малащук.

На завершення усі учасники долучились до колективної інсталяції «Україна – єдина!» та висловили спільне бажання, щоб наші діти жили в єдиній, незалежній, суверенній державі і головне – у мирній Україні.