Новини


Національно-патріотичне виховання учнів ПТНЗ

9

Чер
2016

Досвідом з національно-патріотичного виховання учнів поділилися заступники директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області під час засідання обласної секції, яке відбулося на базі Луцького центру ПТО.

Робота секції була насиченою. Світлана Захарчук, заступник директора з навчально-виховної роботи Луцького центру ПТО, проаналізувала систему роботи з національно-патріотичного виховання та розповіла про співпрацю даного закладу з Волинським краєзнавчим музеєм, Теремнівським будинком культури, обласною науковою бібліотекою. На базі Луцького центру ПТО проводяться уроки мужності, вечори-пам’яті, акції, зустрічі з військовими комісарами, налагоджено випуск учнівських газет «Джерело», «Волонтер», «Патріот», створено експериментальний майданчик, активно працює волонтерський гурт. Педагоги закладу розповіли про основні аспекти патріотичного виховання учнів, співпрацю із закладами культури та громадськими організаціями, презентували форми та методи роботи з даної теми.

Зоя Парфенюк, директор Навчально-методичного центру ПТО, інформувала про організацію навчально-виховного процесу у професійних закладах Естонії. Світлана Юрченко, методист НМЦ ПТО, надала дайджест виховних заходів, проектів з національно-патріотичного виховання, які проводяться у ПТНЗ, презентувала Книгу Подвигу і Пам’яті полеглих за Україну випускників професійно-технічних навчальних закладів Волинської області.

Учасники секції хвилиною мовчання вшанували безсмертний подвиг своїх вихованців, які віддали життя в боротьбі за державну незалежність та територіальну цілісність України.

Яскравою сторінкою в роботі став виступ лідерів учнівського парламенту Луцького центру ПТО та голови Ради лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області. Представлення діяльності учні завершили релаксаційною хвилинкою «Обери собі побажання». Відпочинком душі стала година духовного спілкування, під час якої заступники директорів з навчально-виховної роботи читали власні поетичні напрацювання, виконували авторські пісні, поділились позитивним досвідом щодо педагогічної діяльності. 

На завершення секції директор НМЦ ПТО Зоя Парфенюк відзначила, що у ПТНЗ протягом навчального року накопичено багатий досвід роботи з національно-патріотичного виховання. В закладах проводяться конкурси патріотичної пісні і строю, військово-патріотичні ігри, екскурсії історичними місцями краю, у військові частини, створено військово-патріотичні клуби. Учні працюють над проектами «Великі українці: життя і діяльність», «Стежками жіночих письменницьких доль», «Сильні українки», «Вони пішли у вічність, щоб зберегти мир» та інші. Закінчуючи виступ Зоя Парфенюк запросила педагогів до участі в обласному конкурсі на кращу технологію з національно-патріотичного виховання.