Новини


Студентський флешмоб на Волині

20

Вер
2017

На 38-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі в листопаді 2015 року ухвалено рішення про щорічне проведення 20 вересня Міжнародного дня студентського спорту під гаслом «Todays stars, tomorrows leaders!» («Сьогодні зірки, завтра лідери!»).

Цього року Міністерство освіти і науки України спільно зі Спортивною Студентською спілкою України, врахувавши відповідні рекомендації Міжнародної федерації студентського спорту, запланували проведення Всеукраїнського студентського флешмобу.

У всіх регіонах України на відзначення Міжнародного дня студентського спорту 20 вересня тисячі українських студентів на міських майданах, у скверах, парках, навчальних закладах одночасно виконали вправу згинання і розгинання рук в упорі лежачи, так зване «віджимання», у кількості 22 рази (за кількістю вищих навчальних закладів, студенти яких стали переможцями та призерами ХХІХ Всесвітньої літньої Універсіади в Тайбеї).

Всеукраїнський флешмоб підтримала молодь волинських вишів. Понад 600 студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вишикувались біля памятника Тараса Шевченка на центральному проспекті міста Луцька.

Зі святом студентів привітали: ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан, начальник відділу молодіжної політики та соціальної роботи, доцент кафедри спортивно-масової і туристичної роботи, доцент Володимир Захожий та начальник обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Манахін, який  озвучив студентам вітання з нагоди Міжнародного дня студентського спорту Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

У Луцькому національному технічному університеті на захід вийшло понад 250 учасників. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сімї, молоді, спорту та туризму, професор Петро Савчук.

Гостем флешмобу у Академії рекреаційних технологій та права (200 учасників) був заступник голови обласної ради, голова відділення НОК України у Волинській області, Заслужений тренер України Роман Карпюк.

Участь у флешмобі взяли представники ХІІІ літньої Універсіади України та ХХІХ Всесвітньої літньої Універсіади у Тайбеї.

Також у навчальних закладах проведено спортивні заходи, конкурси, зустрічі з ветеранами спорту, учасниками Олімпійських ігор та Всесвітніх Універсіад.