Новини


Відбувся Обласний фестиваль художньої творчості «Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України!»

23

Тра
2016

Обласний фестиваль художньої творчості учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України!» проведено 21 травня 2016 року Волинським державним центром естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів за підтримки управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації.

Учасників свята привітали почесні гості: заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, начальники, заступники управління освіти, науки та молоді минулих років, ветерани праці, представники обласної спілки воїнів АТО.

В рамках фестивалю на Театральному майдані міста Луцька відбулися патріотичні флеш-моби «Сонце України в наших руках» за участю 10 хореографічних колективів (350 учасників), обласний огляд-конкурс духових оркестрів «На марші миру» (12 оркестрів, 258 учасників), обласний конкурс малюнків на асфальті «Ми діти твої, Україно!» (понад 50 учасників). У «Містечку майстрів» обдаровані юні волиняни продемонстрували усім бажаючим майстер-класи з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва (понад 40 учасників).

За підсумками  заходу в огляді-конкурсі духових оркестрів «На марші миру» Гран-прі виборов народний оркестр духових інструментів Палацу учнівської молоді м. Луцька; І місце – духовий оркестр Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою; ІІ місце – духові оркестри  комунального закладу «Іваничівський Будинок дитячої та юнацької творчості», «Шарм» Маневицького Центру творчості дітей та юнацтва, Любомльського Будинку школяра, Люблинецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів-ліцей» Ковельського району; ІІІ місце – зразковий духовий оркестр Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, духовий оркестр Горохівського Будинку дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацький естрадний оркестр Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості, духовий оркестр спеціалізованої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

У конкурсі малюнків на асфальті І місце посіла Анастасія Смаль, вихованка Володимир-Волинського районного Будинку школяра, Вікторія Тимошик, вихованка Камінь-Каширського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, Яна Демчук, вихованка студії образотворчого мистецтва «Етюд», Валерія Власюк, вихованка гуртка виготовлення сувенірів «Колорит» Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості, Назар Пукалюк, Іван Мороз, вихованці Локачинського районного Будинку школяра, Анастасія Островська, вихованка Маневицького районного Центру творчості дітей та юнацтва, Валентин Смєлов, Катерина Кордиш вихованці Рожищенського Будинку дитячої творчості, Оксана Коржан, Вікторія Хевук, вихованки Старовижівського Будинку школяра, Богдан Янчук, учень Луцького навчально-виховного комплексу  «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей», Дарина Слуцька, вихованка Палацу учнівської молоді м. Луцька, Юлія Тихонович, вихованка Центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Усіх учасників конкурсів нагороджено грамотами та цінними подарунками управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації.

У рамках фестивалю проведено благодійну акцію «Для вас, захисники, наша творчість і любов». Діти та молодь Волині вкотре продемонстрували свою національну свідомість, любов до рідної землі, свою допомогу і шанобливе ставлення до воїнів, які несуть службу в зоні АТО. Зібрано і передано нашим солдатам на схід країни солодощі, ліки, одяг, обереги, малюнки, листи тощо. Зібрані кошти, під час проведення фестивалю, передали обласній спілці Афганців.

Центр естетичного виховання подарував 18 вишиванок для дітей Луганщини та Донеччини і представив фотовиставку як звіт роботи осередку національно-патріотичного виховання «Маленькі патріоти». Діти з керівниками гуртків у своїх творчих роботах провели паралель між минулим і сучасним, між відважними козаками, що боролись за свободу і щасливу долю українського народу в ті далекі роки, і нащадками, які боронять  східні рубежі нашої країни сьогодні. У портретах козаків та сучасних героїв показали цю паралель по-своєму щемно і глибоко, вклавши в кожен портрет душу, розуміння і переживання. Діти кожного району і міста висловили своє бажання бачити Україну вільною, мирною і щасливою. З цих бажань створили «Стрічку патріота. Щасливі діти захисникам Вітчизни!».

Відповідно до програми заходу в приміщенні Волинського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відбувся заключний концерт кращих колективів художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області, в якому взяли участь близько 2000 дітей. Концертна програма пронизана духом патріотизму та національної свідомості. По завершенню виступів відбулося нагородження учасників фестивалю та переможців з художньо-естетичного напрямку роботи управлінь освіти міських рад, відділів освіти райдержадміністрацій. Почесні грамоти та подарунки переможцям вручила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, начальник управління освіти, науки та молоді  обласної державної адміністрації  Людмила Плахотна, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський.

Фестивалю передували обласні, Всеукраїнські та Міжнародні конкурси, виставки, фестивалі, а також районні, міські огляди художньої самодіяльності, у яких свою творчість продемонстрували понад 10 тисяч дітей.

Вітаємо юні таланти Волинського краю!