Новини


Відроджуємо судномоделювання — цікавий та захоплюючий вид технічної творчості!

28

Лют
2017

На сьогодні до числа найбільш популярних гуртків науково-технічного напряму в позашкільний освіті належать гуртки судномоделювання. Заняття в цих гуртках дозволяють виховати технологічно освічену особистість, що є однією з нагальних потреб суспільства.

28 лютого 2017 року на базі Центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів з теми «Підготовка вихованців до участі в масових заходах із судномодельного спорту. Базові кроки».

Відповідно до програми семінару-практикуму розглянуто проблемні питання з розвитку науково-технічної творчості в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області, обговорено питання щодо відродження судномоделювання на Волині, вдосконалення навчально-виховної діяльності та вимоги до її результатів.

З вітальним словом до присутніх звернулася Бабула І.І., заступник директора з навчально-методичної роботи ЦНТТУМ, яка звернула увагу на стан, загальні тенденції та актуальні завдання розвитку судномодельного спорту в Україні та в області. Під час теоретичної частини методист спортивно-технічного відділу ЦНТТУМ Солодовник С.В., проаналізував умови проведення масових заходів із спортивно-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти, зокрема з судномодельного спорту.

Керівник судномодельного гуртка КЗ «Іваничівський будинок  дитячої та юнацької творчості»Лаць В.І. звернув увагу учасників семінару-практикуму на формування компетентностей особистості в процесі судномоделювання. Про види та класи судномоделей, їх технічні характеристики розповів Музичук А.О, керівник судномодельного гуртка ЦНТТУМ, суддя першої категорії в класі судномоделей «М», «FSR».

Крім цього, експертну панельну дискусію «Крок до успіху: перспективи та пріоритетні напрямки роботи керівника судномодельного гуртка» для учасників заходу провели Калугіна І.М., методист ЦНТТУМ, та Форманюк С. Г., керівник гуртка КЗ «Луцький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді Луцької міської ради». Хільчук Ж.Є., керівник гуртків предметно-технічного відділу ЦНТТУМ поділилася досвідом роботи щодо побудови 3D судномоделей та запросила усіх присутніх взяти участь у практичному занятті.

На завершення семінару-практикуму проведено “круглий стіл”, в ході якого сформовано рекомендації щодо відновлення і розвитку судномодельного спорту на Волині для подальшого використання у роботі педагогічних колективів навчальних закладів області.