Новини


Вітаємо переможця IV Всеукраїнської дитячої мистецької акції «Мій Шевченко — мій світ»

27

Вер
2017

У вересні в Національному музеї Тараса Шевченка м. Києва відбулося урочисте нагородження переможців ІV Всеукраїнської мистецької акції для дітей та обдарованої молоді «Мій Шевченко – Мій світ». На конкурс надійшло близько 3500 робіт, серед яких рукописні книги, ілюстрації, есе, арт-фото та фотокниги, відео. У своїх доробках школярі змальовували великого поета таким, яким його бачать і розуміють.

За підсумками журі визначено 29 переможців у двох секціях: «Мій Шевченко» (номінації: «Композиційне арт-фото», «Авторська ілюстрація», «Рукописна книга з авторськими ілюстраціями до творів Тараса Шевченка», «Авторське есе») та «Мій світ» (номінації: «Відео», «Фотокнига», «Рукописна книга з авторськими ілюстраціями», «Авторське есе»).

За перемогу в конкурсі всі школярі отримали «Кобзар», комплекти магнітиків і листівок з малюнками Тараса Шевченка. Залежно від номінацій дітям дарували диски з відеозаписами віршів поета, книги від «Видавництва Старого Лева», фотоальбоми, а вчителям, які супроводжували своїх вихованців, – каталоги робіт популярних художників.

У секції «Мій світ» ІІ місце з есе на тему «Який найкращий подарунок я хотів би отримати?» посів учень 6-А класу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» смт Стара Вижівка Роман Коваль. Хлопець озвучив, що найбільше мріє про професійний розвиток футболу в рідному селищі та великий сучасний стадіон.

Для учасників конкурсу організовано зустрічі з письменниками Галиною Ткачук та Сергієм Лоскотом, кінорежисером Костянтином Коноваловим. Діти із задоволенням взяли участь у майстер-класах з теорії написання оповідань, постановки кадру, книжкової ілюстрації. Чи не найбільше школярам сподобалося брати інтерв’ю у киян та гостей міста. Незабутні емоції вирували в останній день зустрічі. Діти презентували книгу вражень та проходили квест у Національному музеї Тараса Шевченка.

Повернувшись із поїздки, Роман охоче ділиться враженнями: «Насамперед мені приємно бути одним із переможців конкурсу. Звичайно, що дні, проведені в товаристві любителів творчості великого поета, стануть корисним досвідом для мене. На все життя мені запам’ятається відвідування Національного музею Тараса Шевченка та будинку-музею поета, який знаходиться поруч із Майданом Незалежності. Тут я вперше побачив меморіальні речі митця, його офорти, автографи, першодруки творів і вкотре переконався у геніальності Тараса Шевченка».