Новини


Візит педагогів професійно-технічних навчальних закладів Волині в Естонію

6

Чер
2017

У рамках проекту «Досвід Естонії для підтримки реформ професійної освіти в Україні. Волинська область» з 29 травня по 6 червня 2017 року педпрацівники ПТНЗ Волині відвідали Естонію.

Поїздка майстрів виробничого навчання та викладачів із ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ», Торчинського, Старовижівського, Любомльського професійних ліцеїв, Луцького центру ПТО, Колківського ВПУ розпочалася 2-денним семінаром, організованим SA Innove «Зв'язок програм навчання із змінами в суспільстві і на ринку праці»,  під час якого презентовано нову систему навчальних програм, ключові компетентності неперервного навчання, розглянуто особливості оцінювання за результатами навчання, планування цілей та результатів навчання, проаналізовано структуру проведення державних екзаменів.

   

Протягом тижня учасники навчалися у школах-партнерах: Валгамааському, Іда-Вірумааському центрах професійної освіти, Олустверсьській школі обслуговування і сільського господарства, Талліннському механічному училищі, Талліннській школі обслуговування, де ознайомились із навчальними закладами, їх базою, реалізацією модулів у навчальному процесі, відвідали уроки, підприємства, місця практики, вивчали навчальні плани, шкільні програми навчання, організацію навчального процесу як для учнів, так і для дорослого населення.

Також волинські педагоги мали можливість ознайомитись із культурою естонського народу: відвідали ряд музеїв, взяли участь у майстер-класах, побували на заходах, присвячених Дню захисту дітей та відкриттю театрального сезону.

Наступним етапом для профтехосвітян Волині буде створення програм з окремих професій, заснованих на модульній основі за методологією естонських партнерів. Навчання за експериментальними програмами  в профтехзакладах області розпочнеться уже з 2017/2018 навчального року.