Новини


Волинь вітала учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2018» («Німецька мова»)

2

Тра
2018

З 21 по 28 квітня 2018 року педагоги з усіх куточків України та міста Києва стали учасниками ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова», що проходив на Волині.

Урочисте відкриття відбулося в Палаці учнівської молоді м. Луцька. Учасників та всіх присутніх привітали: Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, секретар Луцької міськради, в. о. міського голови Григорій Пустовіт, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки Оксана Коваленко, яка зачитала відозву Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич до учасників, в.о. завідувача кафедри теорії та практики перекладу Ужгородського національного університету, доктор філологічних наук, професор (голова журі) Іван Зимомря, експерт Німецького культурного центру «Гете-інститут» при Посольстві ФРН в Україні Катаріна Клеменс, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко, начальник управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко.

Протягом тижня 25 педагогів взяли участь у конкурсних випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Методичний практикум», «Практична робота», «Урок» та «Навчальний проект», під час яких вони продемонстрували методичну майстерність, вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи, обирати оптимальні прийоми, способи, методи і засоби навчання для організації навчально-виховного процесу на уроці. Разом зі студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки конкурсанти провели різноманітні навчання з використанням інноваційних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Окрім конкурсних випробувань для педагогів в рамках програми організовано різноманітні екскурсії наймальовничішими краєвидами та визначними місцями синьоокої Волині. Гості пройшли могутнім кам’яним укріпленням –  Верхнім замком або, як його ще називають, замок Любарта. Побували у музеї Волинської ікони – єдиному музеї в Україні, який репрезентує регіональну волинську школу іконопису. В музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету конкурсанти взяли участь у майстер-класі гончара Анатолія Філозофа з виготовлення глиняних іграшок – свищиків та окарин, традиційного для Волині елементу народної культури.

Під час благодійного концерту, що відбувся у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти, гучними оплесками та вигуками шанувальники народного мистецтва проводжали чи не кожну пісню й танець Державного академічного Волинського народного хору.

28 квітня в Палаці учнівської молоді м. Луцька відбулося урочисте закриття третього туру всеукраїнського конкурсу та нагородження переможців:

І місце – Яковчук Михайло Володимирович, учитель німецької мови Комунального закладу «Луцька гімназія № 18» Луцької міської ради Волинської області;

ІІ місце – Десятник Тетяна Олександрівна, вчитель німецької мови Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей № 7 Вінницької міської ради»;

ІІІ місце –  Шелгунова Наталя Володимирівна, вчитель німецької мови Комунального закладу «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області».

Вчителів вшанували грошовими призами від спонсорів заходу. Переможець конкурсу Яковчук М. В. отримав особливу нагороду від «Гете-інституту» – освітня подорож до Німеччини.