Новини


Волинські профтехзаклади активно розвивають співпрацю з естонськими партнерами

12

Лют
2018

З 5 по 9 лютого 2018 року на Волині в рамках міжнародного проекту «Можливості використання досвіду Естонії для підтримки реформи професійної освіти у Волинській області» з робочим візитом побувала естонська делегація. Серед основних завдань проекту – підтримка нововведень з галузі професійно-технічної освіти, підвищення рівня знань керівників навчальних закладів щодо розробки нових стандартів і програм з професій, затребуваних на ринку праці.

В перший день візиту у Луцьку проведено семінар для керівників та викладачів шести волинських пілотних ПТНЗ, де розглядалися питання планування та розвитку навчальних закладів, управління змінами, внутрішньої системи контролю за якістю навчання, формування ключових компетенцій учнів при розробці освітніх програм, тощо.

  

Керівник міжнародних відносин Фонду Innоve Леа Орро розповіла про діяльність фонду, спрямовану на допомогу реформуванню освіти, співпрацю з волинськими колегами. Особливості оптимізації освітніх закладів та проблеми, які виникають в процесі реформування освітнього простору висвітлив у своєму виступі заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної освіти та молодіжної політики управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук. Зоя Парфенюк, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області, підкреслила актуальність робочої зустрічі та важливість врахування естонського досвіду задля реформування професійної освіти Волині.

  

Семінар проходив для двох категорій учасників: керівників закладів професійної освіти та педагогічних працівників. Під час роботи успішно використовувались командна робота у спільних україно-естонських групах для керівників з перспективного планування роботи, проведення та презентація SWOT-аналізу та педагогічних працівників із проблем розробки компетенцій для забезпечення готовності особи діяти в умовах змін.

  

Відповідно до програми упродовж тижня колеги обмінялися корисною інформацією та презентували спільні напрацювання. В шести пілотних закладах професійної (професійно-технічної) освіти Волині (ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ», Колківське ВПУ, Луцький центр ПТО, Торчинський, Любомльський, та Старовижівський професійні ліцеї) представники з Естонії поділилися досвідом управління професійною школою і особливостями організації навчального процесу. Гості зустрілися з колективами  закладів для визначення напрямків подальшої співпраці та ефективної роботи, відвідали базові підприємства замовників робітничих кадрів, серед яких ПрАТ «Едельвіка», ПрАТ «Волиньхолдинг», готельно-ресторанний комплекс «Машівський Бір» та інші.

  

Заключний семінар відбувся 9 лютого та  проходив за 3 блоками: заслуховування SWOT-аналізів роботи навчальних закладів, планування роботи колективів від одного до тридцяти років, окреслення тематик для майбутніх проектів тощо.

В ході проведення семінару Леа Орро, керівник Центру міжнародної співпраці цільового закладу «Innove», поділившись позитивними враженнями від відвіданих закладів професійної освіти області, акцентувала увагу на проблемних питаннях, які варто вирішувати у найближчому майбутньому.

  

Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, у своєму виступі висловила сподівання та надію на впровадження позитивного досвіду розвитку європейських держав у реформування освіти області.

З метою обміну досвідом та запровадження нових методик роботи естонські партнери організували проведення SWOT-аналізу роботи закладів, у яких взяли участь більше половини працівників. Проведені заходи сприяли розвитку навичок роботи в команді, аналізу сильних та слабких сторін закладів, продукуванню нових ідей щодо перспективного їх розвитку, пошуку шляхів для модернізації змісту професійної (професійно-технічної) освіти та можливостей для зміцнення навчально-матеріальної бази.

Підводячи підсумки роботи міжнародного проекту, окреслено шляхи продовження тісної співпраці між професійними закладами Волині та Естонії.


Детальна інформація >>>   НМЦ ПТО      Facebook