Новини


Європейський досвід — на допомогу реформам в галузі профтехосвіти Волині

20

Вер
2017

20 вересня у Луцьку за участю представників країн-партнерів з Німеччини, Естонії, Польщі відбувся міжнародний семінар «Можливості використання досвіду країн Європейського Союзу для реформування професійної освіти в Україні. Волинська область».

У заході взяли участь: заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, заступник директора департаменту професійної освіти МОН України Катерина Мірошниченко, доктор психологічних наук ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України Галина Бевз, Перший секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Зебастіан Кноке, керівники структурних підрозділів Волинської та Рівненської облдержадміністрацій, представники Центру міжнародної співпраці «Innove» (Естонія), україно-німецького проекту «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні», керівники провідних підприємств області, керівники навчальних закладів та установ освіти Волині.

Під час роботи семінару обговорено шляхи використання досвіду країн ЄС для реформування системи професійної освіти в Україні, зокрема, у Волинській області. В рамках програми заходу представлено напрацювання з дослідження ринку праці, оптимізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, нових підходів до управління навчальними закладами, розробки навчальних програм на компетентнісній основі, впровадження в навчальний процес елементів дуальної форми навчання тощо.

На завершення роботи учасниками розроблено рекомендації, що сприятимуть реформуванню системи професійно-технічної освіти в умовах децентралізації.